Рівні ампутації кінцівкиРівні ампутації кінцівки

Ампутація стопи

Існує понад 12 основних рівнів ампутацій стопи. Вони ранжуються від ампутації пальця ноги до ампутації плюсневої зони або повної ампутації плюсни. Для виготовлення протезів можуть використовуватись силіконові комплектуючі. Після ампутацій на рівні стопи протез та взуття слід розглядати як єдиний функціональний вузл.

 

Ампутація гомілки

При ампутації гомілки або ампутації нижньої частини ноги, велика і мала гомілкові кістки поділяються.

Культя гомілки має недостатній м'язовий масив, обпил кісток гомілки, з обмеженою можливістю навантаження на дистальний відділ кукси, тому рекомендується контактна приймальна гільза із захопленням виростків і пом'якшеним вкладишем зі спінених матеріалів. Істотно підвищити зручність носіння та надійність кріплення кукси в протезі можна шляхом застосування лайнерів із силіконового каучуку або поліуретанового гелю, у ряді випадків із кріпленням чохла з дистальною фіксацією.

Вичленування в колінному суглобі

У процесі вичленування колінний суглоб відокремлюється та видаляється нижня частина ноги. У процесі ампутації зберігається цілісність стегна. Після вичленування в колінному суглобі куксу набуває грушоподібної форми за рахунок виростків стегнової кістки. Вкладний чохол із спіненого поліетилену повинен точно охоплювати куксу, за допомогою додаткових накладок вирівнюють переходи з надвиросткової частини до виростків стегна, що полегшує надягання протезу. Висока опороспроможність кукси не вимагає розвантаження на сідничну кістку.

 

Ампутація стегна

При ампутації стегна відбувайся часткове видалення стегнової кістки. Після ампутацій стегна можуть застосовуватися як модульні протези, і протези каркасного виконання.

Багато оригінальних нововведень запропоновано за технологією та матеріалами для приймальних гільз, що комплектують протезів. Застосовувані в якості матеріалів для гільз стегна термопласти і шаруваті пластики суттєво потіснили дерево, що раніше використовувалися для цих цілей.

 

 

Вичленування у тазостегновому суглобі

При високих ампутаціях на рівні стегна, наприклад, при ампутаціях на рівні рожна, вичленуванні в тазостегновому суглобі протезування здійснюють за допомогою протезів з тазовим корсетом. Необхідність у такому протезуванні виникає у тих випадках, коли внаслідок травми чи онкологічних захворювань ампутація у дистальному напрямку неможлива.

 

Геміпельвектомія

На відміну від «класичного вичленування» в тазостегновому суглобі при ампутації в області шийки стегна зберігаються залишки стегнової кістки. Якщо частково або повністю доводиться видаляти одну половину тазу, то в цьому випадку говорять про геміпельвектомію. Співвідношення між опорними частинами та частинами, що охоплюються корсетом, сформувати при цьому важко. В результаті видалення сідничної кістки втрачається посадкова поверхня, а при видаленні клубової кістки зменшується поверхня, що охоплюється напівкорсетом. І тут виникає необхідність часткового захоплення грудної клітини.

Задайте питання або залиште коментар :

Ім`я
e-mail
Текст
Код

Зараз протеза
Дарина
[06.06.2020 - 00:25]
Заказ протеза
Анатолий
[05.04.2020 - 18:10]
протезирование
олег
[18.03.2020 - 16:32]
косметический протез
Karina
[03.03.2020 - 17:52]
Протезирование
Анатолий
[20.02.2020 - 10:32]
Колінний шарнір 3Е80 поєднує в собі переваги перевіреної на практиці технології циркулярної
3Е80 - електронний колінний шарнір
Докладніше
Стопа Taleo призначена для активних людей,
які проводять багато часу як у приміщенні,
так і
Стопа штучна 1C50
Докладніше
Для такого типу протеза верхньої кінцівки характер передачі зусилля йде зовнішнім
Тягові механічні протези для верхніх кінцівок
Докладніше
Одновісний гідравлічний колінний модуль з повністю
електронним контролем фази
3C60 Kenevo
Докладніше
Колінний модуль Genium X3 задає нові стандарти мобільності для людей з ампутацією на рівні стегна.
Колінний вузол Genium X3
Докладніше